כלים לשינוי

מאבקים שהצליחו

קמפיינים רצים

לוח אירועים

לוח דרושים

עצומות

פורום

מאמרים

צור קשר

משנים

הקמת קבוצה

 

נניח שאת/ה ממש רוצה לפעול, אבל מרגיש/ה קצת בודד/ה בעניין ואין לך ממש ראש לשנות לבד את העולם - למה שלא תקים/י קבוצת פעילות? נניח שאתם קבוצת חברים, שנושא מסוים קרוב ללבכם - למה שלא תעשו עם זה משהו פרודוקטיבי?

 

להקים קבוצה זה אחד הדברים הכי קלים שיש מצד אחד, ומצד שני, הכי מועילים למאבק. אם את/ה לבד, נסה/י למצוא אנשים נוספים שהנושא מדבר אליהם - אפשר לתלות בבית–הספר או בעבודה כרוזים ולצרף פתק שאומר שאת/ה מעוניין להקים קבוצה בבית-הספר, בעיר או באזור שאת/ה גר/ה בו עם מספר הטלפון שלך. אפשר לשאול בארגונים העוסקים בנושא הזה אם יש עוד אנשים שגרים בסביבה שלך וליצור איתם קשר, ואפשר לפרסם מודעה בעיתון המקומי או לתלות מודעות ברחוב, במכבסות ובבתי-קפה. אפשר להקים דוכן  ו/או להחתים עצומה במרכז המסחרי או במקום מרכזי אחר בשכונה/בעיר ולדבר על הרעיון שלך עם המתעניינים. אפשר גם לפרסם באתר הזה (בפורום ו/או בלוח דרושים).

 

אם אתם קבוצת חברים, אין צורך בינתיים לגייס אנשים חדשים - זה יעיל למדי לעבוד עם חברים. אם לא, כדאי שתיפגשו לצורך היכרות. כך תוכלו לראות אם אתם מרגישים נוח ביחד, לעמוד על הכישורים של כל אחד ואחת ולדבר על הציפיות שלכם מהקבוצה, על שיטות פעולה מעודפות, על הרקע שהביא אתכם לפעולה וכו'. קצת כיבוד ומוסיקה בפגישות יכולים לשפר אווירה, שכן הערכה הדדית בין הפעילים, תקשורת טובה וידידות - גם אם לצורך השגת מטרה משותפת בלבד - יכולות לפתור לא מעט בעיות, שעלולות לצוץ בעתיד בין הפעילים והפעילות, ועשויות להוסיף נופך חברתי לפעילות. סולידריות היא המפתח לכל.

 

מאמר על עבודה בקבוצה שיתופית

"המדריך: איך מקימים עמותה" - מאמר

אתר עמותה.נט – מידע על הקמת וניהול עמותות

ניהול תקין של עמותה

 

רשת/רשימת קשר

יש סיכוי שאנשים שהתעניינו בפעילות שלכם או הצטרפו אליה פעם אחת לפחות, יבואו גם בעתיד. מצד אחר, מאוד מתסכל להתקשר לשלושים איש כשבסוף מגיעים רק חמישה. פתרונות אפשריים: לקבוע יום קבוע בשבוע ומקום קבוע, ולהרגיל אנשים שאז נפגשים. לפחות בהתחלה, ואחר-כך מדי פעם, צריך להזכיר לאנשים על הזמן והמקום. אפשרות שנייה, היא ליצור רשת קשר, כך שכל אחד לא מטלפן ליותר מחמישה אנשים. כך כולם יקבלו תמיד את המידע, ואף אחד לא ישב יום שלם על הטלפון. דואר אלקטרוני יכול להיות נהדר כדי ליידע את כל מי שיש לו דואר אלקטרוני על כל מה שקורה ומתוכנן, וגם לקבל החלטות בלי סבבי טלפונים אינסופיים. ("רוני מאוד בעד המשמרת, רק מבקש שהיא תהיה חצי שעה מאוחר יותר"). יש גם אתרים שמאפשרים רישום של קבוצות. אגב, כשרושמים כתובת דוא"ל, רצוי לוודא בקול רם שאתם מבינים כהלכה את האיות המדויק של כתובת הדוא"ל, כי הניסיון מלמד, שאנשים רבים כותבים באופן בלתי קריא.

 

אתרים לפתיחת תא דוא"ל (דואר אל'קטרוני):

וואלה    נענע    yahoo    hotmail.co.il    hotmail.com    globalmail     newmail   gmail

פתיחת קבוצת קשר ב Yahoo